Původně finská Nokia, respektive jejich aktuální laboratoř Nokia Bell Labs přišla s nápadem, jak zvýšit výdrž chytrých telefonů při zachování hmotnosti a rozměrů standardních článků, a i tak zajistit, že telefonům články poskytnou až dva a půl krát více energie.
Firma samozřejmě neuvedla a ani v brzké době neuvede, jak přesně takového efektu docílila. Pouze je jisté, že využila speciální materiály. Na vývoji těchto zcela inovativních vysokokapacitních akumulátorů spolupracovala s dalšími výzkumnými subjekty.
Je jisté, že Nokia si již tento vynález nechala patentovat. Nicméně, kdy se dočkáme této technologie v praxi, se neví. Na uvedení se bude ještě nějaký čas čekat. Firma samozřejmě informovala o tom, že produkci těchto akumulátorů už budou mít na starosti jiní výrobci, kteří je obsadí do svých vlastních telefonů.
Již v tuto chvíli bylo potřeba podobnou vychytávku vymyslet, nicméně s přicházející dobou 5G bylo zcela nevyhnutelné přijít s nějakou podobnou novinkou. Obzvlášť s přibývajícím počtem chytrých zařízení.
Největší bombou na tom všem celém je právě fakt, že při zachování malých rozměrů dodá nová baterie mnohem více energie. Vyšší kapacita článků bude prospěšná nejen v podobných zařízeních, jako jsou mobily a jiná nositelná elektronika, ale také v celé řádce senzorů, robotů a dalších přístrojů, které fungují právě na baterie.
I když už to v minulosti vypadalo, že Nokia má tak zvaně po sezoně, dokázala se na trh v lednu 2017 vrátit se svými telefony. Společnost byla největším výrobcem mobilních telefonů v roce 1998 až 2011, ale nedokázala včas zareagovat na nástup nové generace mobilních telefonů a svoji pozici tak postupně zcela ztratila. V roce 2014 pak firma prodala divize výroby včetně značky Microsoftu. Technicky však začala tuto značku chytrým telefonům dávat spolčenost HMD Global, když odkoupila v roce 2016 výrobní divizi.