Kdo dává přednost pobytu v rekreační chatě, dobře si uvědomuje, jak cenné je zejména prostředí, v němž se objekt nachází. Proto se mnozí z nás orientují například na zajímavá místa s výhledem na řeku, protější louku či les, a zejména panoramatické vyhlídky bývají velmi ceněné a vyhledávané i pro celoroční bydlení.
Mnohé z těchto rekreačních objektů bývají vystavěné ve svahu, na okraji lesa či v lesních průsecích, kde je ve spodní části parcely prostor pro pohled do krajiny, zatímco za chatou vzadu již navazuje přístupová svažitá cesta, a terén je tu špatně přístupný. Zde také bývá důležité zpevnění zeminy, protože svah může mít v průběhu deštivého počasí tendenci k sesouvání. Zároveň jsou zadní trakty pozemků cílem pohledů některých příliš zvídavých lidí, a tak se tu vyplácí vystavět namísto pletiva spíše pevnou kamennou, cihlovou či betonovou zeď.
Výstavba oplocení je v případě pevného zdiva poměrně zdlouhavá. Je to způsobeno tím, že je vždy nutné vyhloubit základový výkop po celé délce oplocení, odlít betonový základový val a teprve na něj začít stavět jednotlivé kusy cihel, kamení či tvárnic. Postavit patnáct metrů dlouhou zeď vám může trvat třeba celý měsíc. Máme však lepší řešení – skládaný betonový plot.
Ploty betonové Montáž MPC sestávají ze svislých sloupků, v nichž se nachází odlité či vyfrézované drážky, a do nich se metodou suchého zdění vsouvají tenké ploché desky. Tímto způsobem se plot postaví během prodlouženého víkendu, nepotřebujete ani maltu, ani tmely, pouze se musí zabetonovat sloupky v dvoumetrových rozestupech od sebe.
Samotná výstavba je poměrně jednoduchá, ale vzhledem k vyšší hmotnosti jednotlivých komponentů se vyplácí práci svěřit odborníkům s mechanizací. Každá z desek váží něco kolem sedmdesáti kilo, a zvedat je do výšky nad dva metry je vyčerpávající i pro zdatné silové sportovce.